Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Ara
  RSS

  Blog Mesajları '2016' 'Mart'

  Glokom
  0 Glokom

  Çok sık karşılaşılan göz hastalıklarından biri olarak karşımıza çıkan glokom halk arasında ‘’Göz Tansiyonu ‘’ yada  ‘’ Karasu ‘’ olarak ta bilinmektedir.

  Göz İçerisinde gözün beslenmesi için gerekli olan sıvının boşalamaması sonucu göz içi basıncı yükselerek göz sinirlerine zarar verir. Zamanla görme alanını yavaş yavaş daraltır. Sinsi bir hastalık olduğu için kolay fark edilmez ve geri dönüşümü olmayan hasarlara yol açar.

  Herkeste olması muhtemel de olsa 40 yaşın üzerindekilerde daha fazla ra...

  Renk Körlüğü
  0 Renk Körlüğü

  Çoğunlukla doğuştandır.  Her iki gözde de mevcuttur. Daha çok erkeklerde ortaya çıkan bir hastalıktır. Ancak bazı durumlarda sonradan da gelişebilir.

  Retina  hastalıkları ve optik sinirlerdeki hasarlar hastalığa neden olabilir.  Bu durumlarda hastanın genelde tek gözü etkilenebilir. Ancak giderek kötüleşir hasta genelde sarı ve mavi renkleri birbirine karıştırır.

  Renk körlüğü iki çeşittir.

  1-    Kısmı renk körlüğü : bazı renklerde sorun yaşanır.

  2-    Tam renk körlüğü : tüm renkleri kapsar. ...

  Kuru Göz Sendromu
  0 Kuru Göz Sendromu

  En sık tedavi edilen göz hastalıklarından biridir. Gözyaşları gözlerin yağlı  ve ıslak kalmasını sağlar. Ama gözyaşının kalitesinde oluşan problemler  Kuru Göz Sendromuna  yol açmaktadır.

  Hastalar gözlerde kaşıntı, yanma, kızarma , tahriş , göz yaşarması , kitap okurken ya da bilgisayar kullanırken  yaşanan rahatsızlık , batma , bulanık görme gibi şikayetlerle hekime gelir.

    Bunun da birçok nedeni vardır.

  1-    Vücudumuz yaşlandıkça daha düşük yağ üretir. Yani yaşlılık bu hastalığın başta ge...

  Çocuklarda Göz Hastalıkları
  0 Çocuklarda Göz Hastalıkları

  1-) MİYOP : Uzağı görememe durumu . Bu durum çocukları sandığımızdan daha fazla etkiliyor. Özellikle okul çağındaki çocuklar bu nedenle tahtayı görememe, konsantre olamama, akıcı okuyamama gibi sorunlar yaşıyor. Genetik olma ihtimali çok yüksek .

  2-HİPERMETROP : Maalesef bu çocuklarda en sık rastlanan ve genetik olabilen rahatsızlıkların başında yer alıyor. Baş ağrısı, yorgunluk , okumada zorlanma okul başarısını düşüren etkenlerden birisi.

  3-ASTİGMAT :Hem miyoplarda hemde hipermetroplarda görülen ve genetik yatkınlık taşıyan hastalıklardan biri. Ayrıca hipetmetrop ve miyop hastalarında hastalığı şiddetlendiren bir etmen. Ders durumu ve günlük yaşamı olumsuz etkiliyor.

  4-GÖZ ENFEKSİYONLARI : Genel de göz nezlesi ve arpacık olarak hayatımıza giriyor. Alerjik durumlar, kirpik dibi iltihaplanması , ellerin sık sık gözle teması durumu maalesef arttıyor. Bu durumun zaman içinde sık sık tekrarlanması ise korneanın yıpranmasına kadar gidebiliyor.

  5-ARPACIK : Gözün mikrop kapması ile ortaya çıkan bir durum. Özellikle yaz aylarında havuz, havlu, deniz gibi enfeksiyona açık ortamlar hastalığın ortaya çıkışını kolaylaştırıyor. Gözde şişlik, apse, kaşıntı zor durumlara neden oluyor.

  Bu gibi çok sık rastlanılan hastalıklara teşhis koymak ve tedavi olmak düzenli göz muayeneleri ile mümkün. Bu nedenle çocuklarımızın göz muayenelerini aksatmamak çok önemli.

  ...
  Kategoriler
  Makale Arşivi