Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Ara

  Mesafeli Satış Sözleşmesi

  Ticari Unvanı: Cadde Optik Lens San. Ve Tic. Ltd. Şti.
  Adresi: Bağdat Cad. No:265/2 Kadıköy / İstanbul
  Web: www.lenscim.com
  Telefon: 0212 411 53 67
  Faks: 0212 411 93 89
  Email: bilgi@lenscim.com

  MADDE 1 – Amaç
  Bu yönetmeliğin amacı; 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılmasının usul ve esaslarını düzenlemektir.

  MADDE 2 - Kapsam
  Bu Yönetmelik, elektronik ortamda ve tüketicilerle karşı karşıya gelinmeksizin yapılan, malın veya hizmetin tüketiciye anında veya sonradan teslimi veya ifasını kararlaştırılan maddeleri içermektedir.

  MADDE 3 - Dayanak
  Bu Yönetmelik, 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik maddelerine dayanılarak hazırlanmıştır.

  MADDE 4 - Ön Bilgiler
  4,1-Ünvan: Cadde Optik Lens San. Ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan Sonra www.lenscim.com olarak anılacak.)
  Adres: Bağdat Cad. No:265/2 Kadıköy / İstanbul
  Email: bilgi@lenscim.com
  4,2-Müşteri olarak
  www.lenscim.com alışveriş sitesine üye olan kişi veya alışveriş yapan kişi. (Bundan sonra Alıcı olarak anılacak.) Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır. 
  4.3- Sözleşme konusu ürün veya ürünlerin miktarı, marka/modelleri, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişe ilişkin tüm bilgiler www.lenscim.com alışveriş sitesinde açıklanmıştır. 
  4.4-Sözleşme konusu ürün ve ürünlerin; satış bilgileri www.lenscim.com alışveriş sitesinde açıklanmıştır. 
  4.5-Sözleşme konusu ürün ve ürünlerin; satış bilgilerindeki değişiklikler Alıcı’nın haberi olmaksınız yapılabilir. www.lenscim.com tarafından haber verilmesi zorunlu değildir. 
  4.6-Sözleşme konusu ürün ve ürünler; “Pazar ve Tatil Günleri” hariç saat 09.00 ile 18.00 saatleri arasında kargo firmasına teslim edilir. Yurtdışı özel Siparişi olan ürünler beş hafta içerisinde kargoya teslim edilir. Kargo şirketine tesliminden sonra onların bildirmiş olduğu süre içinde müşteriye teslim edilir. 
  4.7-Alıcı Madde6’daki koşullar gereği cayma hakkına sahiptir.

  MADDE 5 - Genel Hükümler
  5.1 - ALICI, tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
  5.2 - Sözleşme konusu ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden www.lenscim.com sorumlu tutulamaz. 
  5.3 – www.lenscim.com sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 
  5.4 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının Hepsi www.lenscim.com ' a ulaştırılmış olması ve bedelinin Alıcı’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, www.lenscim.com ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
  5.5- Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini www.lenscim.com ' a ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde www.lenscim.com ' a gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri Alıcı’ya aittir. 
  5.6- www.lenscim.com mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine ödenir. 
  5.7- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için www.lenscim.com ' a gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri www.lenscim.com tarafından karşılanacaktır.

  MADDE 6 - Cayma Hakkı
  *İade edeceğiniz ürünün faturasını, satış fişini ürünlerle birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturasız iade işlemi yapılamamaktadır.
  *Kişiye özel olarak üretilmiş ürünlerin açılmış veya açılmamış olması fark etmeksizin iadesi alınamamaktadır.
  *Güvenlik sebebi ile solüsyon ve sıvı ürünlerin iadesi alınamamaktadır.
  *İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.
  *İade için ürün gönderimleri yalnızca MNG KARGO  ile sözleşmemiz üzerinden kargo ücreti ödemeden gönderilebilir. Sözleşme dışında veya başka kargo firmaları ile gönderim yapıldığı durumlarda paketler firmamız tarafından teslim alınmayacak, kargo firması paketi tüm kargo masraflarını göndericiye fatura ederek geri gönderecektir. Farklı unvanlar ile sözleşmemiz dışında gönderilecek paketler ve doğacak masraflar firmamız sorumluluğunda değildir.
  *Kapıda ödeme ile alınan ürünlerin İade tutarının banka hesabınıza yatırılmasını istiyorsanız IBAN numaranızı “Müşteri hizmetlerimiz” üzerinden bize iletebilirsiniz.
  *Müşterilerimizin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması durumunda, ürün iade şartlarına uygun olduğu ve eksiksiz şekilde teslim alındığında, iade edilen ürün Lenscim.com Merkez Deposu’na ulaştığı andan itibaren On dört (14) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.
  *Lenscim.com üründe herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. 
  *Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, özel siparişler ve numaralı lensler cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
  *Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
  *Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir.
  *Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder. 
  Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.